Erasmus+ միջազգային փոխանակման ծրագրի առանձնահատկություններին ծանոթացան ԵՄՀ բակալավրիատի ուսանողները
Ս․թ․ նոյեմբերի 3-ին Եվրասիա միջազգային համալսարանի Միջազգային կապերի կենտրոնը ևս մեկ անգամ  կազմակերպեց հանդիպում Erasmus+  միջազգային փոխանակման ծրագրի առանձնահատկությունների վերաբերյալ: Այս անգամվա հանդիպումն իրականացվեց  բուհի բակալավրիատի ուսանողների համար: Առցանց հարթակում ներկա էին միջազգային շարժունության ծրագրերով հետաքրքրվածները:
Հանդիպման սկզբում ԵՄՀ Միջազգային կապերի կենտրոնի ղեկավար Նունե Ջոմարդյանը ուսանողներին նախ ներկայացրեց էրազմուս+ ծրագրի էությունը,  խոսեց դիմումների հայտագրման վերջնաժամկետների, մրցութային ընթացքի, կրեդիտների փոխճանաչման, հնարավոր դժվարությունների և ձեռքբերումների, ծրագրի արտոնությունների մասին: Բանախոսը  ներկայացրեց նաև կրթական պայմանագրի էությունն ու կարևորությունը, հանգամանալից անդրադարձավ պայմանագրում ամրագրված կետերին:
Բակալավրիատի ուսանողներին Ն.Ջոմարդյանը ներկայացրեց Արիստոտելի համալսարանը (Հունաստան), այդ համալսարանի առավելություններն ու առանձնահատկությունները, հանգամանալից խոսեց նաև Արիստոտելի համալսարանի  փոխանակման ծրագրի մրցութային առանձնահատկությունների մասին:
Մասնակիցները  Ն.Ջոմարդյանին ուղղեցին բազմաբնույթ պարզաբանող հարցեր: