Բաց դաս` նվիրված ֆինանսական գրագիտությանը
Այսօր՝ ս․թ․նոյեմբերի 7-ին, Եվրասիա միջազգային համալսարանի և «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ բաց դաս՝ նվիրված ֆինանսական գրագիտությանը։
Դասը վարեցին ԱյԴի բանկի Ռեգիոնալ կառավարիչ Դավիթ Լազարյանը, Վաճառքների կառավարիչ Ջուլիետա Մարտիրոսյանը և Արաբկիր մասնաճուղի կառավարիչ Սմբատ Ավագյանը։ Դասախոսության ընթացքում բանկի ներկայացուցիչները լսարանին ծանոթացրեցին քարտային մշակույթին, քարտերի ծագման պատմությանը և դրանց կիրառելիությանը, կանխիկ և անկանխիկ գործարքների տարբերություններին և առավելություններին, խոսեցին քարտերի էվոլուցիայի մասին, հանգամանալից ներկայացրին ՀՀ-ում թողարկվող քարտերի տեսակները, անվտանգության չափանիշները, անդրադարձան նաև  ԱյԴի Բանկի քարտատեսակներին։
Ինտերակտիվ դասի ավարտին կազմակերպվեց խաղ-մրցույթ, որի հաղթողներին շնորհվեցին անակնկալ նվերներ։
Միջազգային գիտական կոնֆերանսի զեկույցով հանդես գալու հրավեր
Եվրոպական միության աջակցությամբ Էրազմուս+ T-GREEN «Հետբակալավրի կրթության փոխակերպումը հանուն կանաչ և կայուն ապագայի» նախագծի շրջանակներում կանցկացվի «Ինստիտուցիոնալ քաղաքականությունն ու փորձը հանուն կրթության և հետազոտության կայուն
«Եվրասիա» կրթաթոշակի ներհամալսարանական ամենանամյա մրցույթ
Եվրասիա միջազգային համալսարանը հայտարարում է «Եվրասիա» կրթաթոշակի ներհամալսարանական ամենանամյա մրցույթը.   «Եվրասիա» կրթաթոշակը տրամադրվում է Եվրասիա միջազգային համալսարանի մագիստրատուրայի առաջին կուրսի ուսանողներին՝ նրանց հետազոտական աշխատանքները
Հնարավորություն սովորելու Սանտյագո դե Կոմպոստելա համալսարանում
Հարգելի՛ ԵՄՀ ուսանողներ,Erasmus+ ծրագրի շրջանակներում և Եվրասիա միջազգային համալսարանի (ԵՄՀ) ու Սանտյագո դե Կոմպոստելա համալսարանի (Իսպանիա) միջև ստորագրված համաձայնագրի հիման վրա, ԵՄՀ ուսանողներն ունեն հնարավորություն